Távkapcsolat tippek, avagy hogyan éljünk távkapcsolatban?
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/users/loveportal_hu/www/public_html2023/wp-content/plugins/seo101-adzones/global.php on line 229
Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/loveportal_hu/www/public_html2023/wp-content/plugins/seo101-adzones/global.php on line 229
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/users/loveportal_hu/www/public_html2023/wp-content/plugins/seo101-adzones/global.php on line 229
Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/loveportal_hu/www/public_html2023/wp-content/plugins/seo101-adzones/global.php on line 229
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/users/loveportal_hu/www/public_html2023/wp-content/plugins/seo101-adzones/global.php on line 229
Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/loveportal_hu/www/public_html2023/wp-content/plugins/seo101-adzones/global.php on line 229
A távkapcsolat olyan téma, ami igencsak megosztja az érintetteket. Vannak, akik úgy vélik, ez a hosszú kapcsolat és a fenntartható szenvedély titka. Mások mindennapjait a féltékenység nehezíti meg és az együtt töltött minőségi idő hiányában lassan elhidegülést tapasztalnak. Vajon meddig működik jól egy párkapcsolat akkor, ha a napi találkozások nem számítanak általánosnak? Mennyi fér bele egy kapcsolatba? A néha külön programok még kibírhatóak, de a külföldi munka már nem? Meddig élhetünk távkapcsolatban?
Mit jelent a távkapcsolat? Milyen hatással van ránk az állandó szeparáció?
Ha a földrajzi távolság miatt a párok csak ritkán, vagy egyáltalán nem találkoznak személyesen, akkor távkapcsolatról beszélünk. Fontos, hogy a pár is távkapcsolatként határozza meg párkapcsolatukat.
A közelség, az érintés és intimitás hiánya bizony nehézségekkel teli kapcsolatot eredményezhet. Sajnos gyakran ez a hagyományos kapcsolatokban is előfordul, de nézzük ezeknek az élettani hatásait kizárólag a távkapcsolatokat vizsgálva.
A kötődéselmélet szerint a rendszeres kapcsolattartás elősegíti a biztonság és a védelem alapvető érzését. Ez nemcsak a gyerekkorban, hanem felnőttkorban is érvényes. Az állandó távollét hosszútávon rossz hatással lehet az egészségre, állandó stresszt okozhat, ami negatív hatással van az egészségi állapotra és az általános jóllétre is. Gyakran a távkapcsolatban élők féltékenyek, hiszen fizikailag nincsenek mindig jelen, nem látják, hogy párjuk éppen mit csinál, kivel találkozik.
Természetesen a távolság ellenére is érezhetjük magunkat jól a kapcsolatban, azonban ehhez sok munka szükséges, akár párkapcsolati terapeuta alkalmazása is. Ugyanis terápiára nemcsak akkor járhatsz, ha súlyos mentális problémáid vannak.
Fókuszban az online kommunikáció, az állandó kapcsolattartás
Fontos hangsúlyozni, hogy egy párkapcsolat működőképessége elsősorban az egyértelmű, őszinte kommunikációtól függ. Ha két ember képes megbeszélni egymással a kétségeit, ki tudja fejezni az érzéseit, gondolatait a megfelelő formában és erre partnert találnak egymásban, akkor aligha akad olyan téma, ami problémát okozhatna. Ha pedig mégis, akkor az sem megy el a hűtlenségig és a másik iránti tisztelet hiányáig. A párkapcsolati kommunikáció akkor is kiemelt jelentőséggel bír, ha olyan fontos döntésekről van szó, amelyek a mindennapokat befolyásolják. Például a munkavállalás céljából külön töltött idő igencsak próbára teheti a kapcsolatot. Azonban, ha a közös cél irányába haladnak a felek és a hűség nem kérdéses, akkor minden más a megbeszélhető kategóriába tartozik. A távkapcsolatban élő párok számára számos alkalmazás ad lehetőséget a kommunikációra, mint például a videóhívás is.
Természetesen rossz, hogy nem érezhetjük párunk közelségét minden nap, de a gyakori üzenetváltások, telefonhívások segítenek fenntartani a távkapcsolatot.
Közös programok a távkapcsolat fenntartásához!
A távkapcsolat kizárólagossága természetesen nem megoldás. Ha külön képzeli el két ember a jövőjét, más helyen, más időzónában, akkor érdemes a kapcsolat jövőjéről beszélgetni. A távkapcsolatokban is fontos időnként a fizikai kapcsolat, hiszen ilyenkor teljesedhet be szerelmünk. Ilyenkor lehet tervezni a jövővel kapcsolatban, olyan programokat szervezhetsz, amelyek erőt adnak a további külön töltött időhöz. Fontos, hogy ilyenkor egymásra figyelve, minőségi időt is töltsetek együtt. Minden olyan teendőt, ami elveszi tőletek az időt, érdemes másik időpontra szervezni. Elsőként mindig kettesben töltsetek időt, majd ezután jöhet a barátok, családtagok meglátogatása.
Elhidegülés: ki tehet róla?
Elhidegülés, félrelépés, hazugságok és megcsalás – a fogalmakat sokan saját tapasztalataikból adódóan összemossák. Nem véletlen, hiszen gyakran ezek tényleg együtt járnak. Ha egy párkapcsolat, akár annak időszakos távkapcsolat jellege ellenére is működik, akkor ott nincs helye harmadiknak. Nincs is igény egyik fél részéről sem az efféle szórakozásra. A korszerű technikának köszönhetően akkor is tartható a kapcsolat a szeretett személlyel, ha ő a világ másik pontján van, például üzleti céllal. Az elhidegülés egyébként sem függ össze szorosan a távkapcsolat létével. Úgy is érezheti egyedül magát az ember, hogy közben karnyújtásnyi távolságra van a partnere. A minőségi idő, a párkapcsolati kommunikáció és az intelligencia e tekintetben is kiemelt jelentőséggel bírnak. Miért aláznád meg a másikat azzal, hogy kapcsolaton kívül keresed a boldogságot? Ha nem megy együtt, akkor érdemes erről beszélni és tisztelve a másikat, megadni a lehetőséget arra, hogy mindketten boldogok legyetek- akár mással.
Féltékenység: tényleg szörnyeteg!
Nem véletlen nevezik zöldszemű szörnynek a féltékenységet. Valóban az, és még az egyébként jó párkapcsolatot is képes megmérgezni. A távkapcsolat pedig ideális alapot képez annak, hogy a gondolatok szárnyalni kezdjenek. Vajon mit csinál most a másik? Kivel tölti az idejét, amikor épp nem a facebook üzenetre reagál? Miért nem veszi fel a telefont? Még csak hatalmas fizikai távolság sem szükséges ahhoz, hogy a külön töltött időben elinduljon egyfajta féltékenységi folyamat. A háttérben rendszerint a rossz tapasztalatok, a magabiztosság hiánya állnak, de akár egy korábbi félrelépés is megingathatja az alapvető bizalmat. A távkapcsolat e tekintetben kifejezetten rossz választásnak bizonyul. A féltékenységre hajlamos emberekből a legrosszabbat tudja kihozni a helyzet, ami tényleg odáig sodorhatja a kapcsolatot, hogy a félrelépés mellett dönt az, akinek ez talán meg sem fordult egy ideig a fejében.
Néhány tipp a távkapcsolatok fenntartásához
- Határozzátok meg a szabályokat szerelmeddel
A kapcsolódás és az elégedettség érdekében érdemes néhány alapszabályt lefektetni. Például állapodjatok meg, hogy milyen gyakran beszéltek telefonon, illetve határozzátok meg a személyes találkozók gyakoriságát is. Természetesen ezeket érdemes rugalmasan kezelni, hiszen bármikor előfordulhatnak váratlan helyzetek. Amit azonban nem szabad rugalmasan kezelni, hogy randiztok-e mással is.
- Közös célok meghatározása
Talán legtöbb esetben az összeköltözés a hosszútávú cél. Ilyenkor ehhez kapcsolódó célokat is érdemes meghatározni, mint például a spórolás a közös életre. Kisebb cél lehet például egy közös nyaralás.
- Kreatív randik
Ehhez tényleg kreativitás szükséges. Olyan megoldások kellenek, amik online is megoldhatók, például közös online vásárlás, közös film-, vagy sorozatnézés ugyanazon streaming szolgáltatónál.
- Ne legyen felesleges kommunikáció
Nem muszáj a nap 24 órájában beszélnetek. Amikor beszéltek, legyen tartalma a mondanivalótoknak.
- Emlékezzetek, miért is vágtatok bele a távkapcsolatba
A kapcsolatok alapvetően a fizikai közelségen alapszanak, azonban aki távkapcsolatban él, nehezebben tudja fenntartani az érdeklődést. Emlékezzetek miért is szeretitek a másikat.
Fontos azonban, ha a pár szenved a távkapcsolatban, nem érzik a lelkesedést egymás és a közös célok iránt, érdemes nyíltan kommunikálniuk a problémáikról, és megfontolniuk, hogy szükség van-e változtatásokra a kapcsolat dinamikájában.
Úgy érzed, hogy egyedül vagy a párkapcsolatban? Nem viszonozza szerelmedet a másik fél? Olvasd el cikkünket a témában.